PERPA GENÇ İŞ İNSANLARI PLATFORMU

PERGİP NEDİR?

Platformumuz PerpaGenç İş İnsanları Platformu olarak adlandırılmıştır. Kısaltılması PERGİP’tir. Merkezimiz PERPA kompleksi içerisindedir.PLATFORMUN AMACI2017 yılında Onursal Başkanımız Merhum Mithat YÜMLÜ tarafından kurulan PERGİP’intemel amacı PERPA kompleksi içerisinde yer alan işletmelerin ticari, sosyal ve kültürel konularda birleşmesini sağlayarak, işletmelerin PERGİP çatısı altında bütünleştirip, birbirlerinden aldıkları güç ve güvenle; kendi ticaretlerini daha etkin, güçlü, sağlıklı ve kalıcı iletişim kurmalarına olanak sağlamaktır.

Yeni nesil lider ve yöneticiler yetiştirerek, günümüzün getirdiği teknolojik faydaların en etkin şekilde kullanılmasına ve bundan PERPA kompleksi içerisinde bulunan işletmelerin yararlanmasına öncü olur. PERPA kompleksini ticari anlamda global bir marka ve ticaretin merkezi haline getirmeyi, PERPA’nınTürkiye ve Dünya’da tanınırlığını artırmayı, PERPA kobileriarasında dayanışma sağlamayı ve kobilerigüçlendirmeyi amaçlar.

PLATFORMUN HEDEFLERİ PERPA’da faaliyet gösteren PERPA firmaları olmak üzere, ülke ticaretinin kalkınmasını sağlamayı hedeflemektedir.Buçerçevede PerpaGenç İş İnsanları Platformumuz, PERPA yönetimlerine ve yerel topluluklara hizmet üreten, PERPA sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Platformumuz, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmaya dayalı uygulamaları gerçekleştirmek; kamu ve özel sektör kuruluşlarımızın da bu ve benzeri tüm imkanlardan yararlandırması yolunda kararlı adımlar atmak Genç İş İnsanları Şirketlerinin ekonomik, sosyal ve kültürel olarak gelişmesini sağlamak tam anlamıyla ticaretlerini ve kişisel gelişimlerini sağladıkları modern bir PERPA’nın elbirliğiyle oluşturulması için gerekli Çalışmalarına devam etmektedir.

Yıllık Çeyrek Plan Hedefleri

Yıllık Organizasyon Hedefi
Yıllık eğitim hedefi
KomisyonLar Hedefleri
Üyeler Arası Organizasyonlar

PERPATECH PERPA TEKNOLOJİ GÜNLERİ

Ulusal bazda her yıl  düzenlenecek olan
perpatech perpa teknoloji günlerine SPONSORLUK başvuraları başladı.

Teknoloji firmalarını ,genç yetenekleri ve projelerini, işadamlarıyla buluşturacağız
Bu organizasyonda 3 kategoride robot yarışması  yapacağız.  Sponsor olmak ve katılmak isteyen herkesi bekleriz

ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT KATEGORİSİ

ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT KATEGORİSİ

Kategori 1

Robotlar, siyah üzerine beyaz çizgi veya beyaz üzerine siyah çizgiden oluşan ve üzerinde çeşitli engeller bulunan pisti, en hızlı ve hatasız şekilde tamamlamaya çalışacaklardır.

MİNİ SUMO ROBOT KATEGORİSİ

MİNİ SUMO ROBOT KATEGORİSİ

Kategori 2

Robotlar, daire içinde yarışarak birbirlerini bu alanın dışına çıkarmaya çalışırlar.Alanın içinde kalmaya çalışan robotlar, bu görevleri ile Japon Sumo Güreşi’ne benzetildiği için kategori bu ismi almıştır. Yoğun katılımın olduğu bir kategoridir.

SERBEST PROJE KATEGORİSİ

SERBEST PROJE KATEGORİSİ

Kategori 3

Bu kategorideki robotlarda, herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Robotlar yarışmacının hayal gücüne göre dizayn edilir. Puanlama sistemi, jüri tarafından yapılır. Robotlar günlük hayata uyarlanabilirlik, işlevsellik gibi özelliklerine göre puanlanır.