PERGİP, Perpa Ticaret Merkezin de Ticaret Faaliyette bulunan , hukukun üstünlüğünün , adaletin ve eşitliğin; barışı, güveni, refahı, mutluluğu sağlandığına inanan Sektöründe etkin, saygın  hassasiyet sahibi iş insanlarının, 2017Yılında  İstanbul Perpa Ticaret merkezinde  kurdukları bir “İŞ ADAMLARI Platformu”dur.

kurumların ve Kişilerin Birlikte iş yapmak ve , ülkemizin ekonomik, bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan bir “YENİLİKÇİ – İŞ BİRLİĞİ PLATFORMU”dur.

2017 yılından bu yana, 40’i aşan üyesi ile 38 işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 170 kişiye istihdam sağlayan, Hedeflerini her geçen sene daha yukarılara taşıyan  güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur.

Kurumsal kimliğini oluşturmuş ve profesyonel hizmet anlayışına sahip platformumuz, üyelere yönelik hizmetleri, bedelli ve bedelsiz olarak iki kısımdır. eğitim seminerleri gibi hizmetler bedelli olarak verilmektedir. PERGİP üyeleri; süreli yayınlardan, web hizmetlerinden ,Danışmanlık hizmetlerinden, komisyon çalışmalarından, komiteler tarafından verilen hizmetler ile bu kapsamdaki bütün Platform hizmetlerinden bedelsiz olarak yararlanır. Genel olarak bu hizmetler şunlardır:

Yayın Hizmetleri: Bir iş adamları Platformu olan PERGİP’e ait web sitesi (www.pergip.com) aracılığıyla dijital ortamda ve  katalog  ile de basılı olarak hizmet vermektedir., Platform içinde ve dışında yeni müşteriler bulma olanağına sahip olur.

a) İnternet Yayını: PERGİP, www.pergip.com adlı internet sitesiyle kamuoyuna ve üyelere çalışmalarını duyurmaktadır. Bu site ile üye firmalarının ürünlerini tanıtma imkânı olan portaldan da yararlanabilirler

b) Matbu Yayınlar:

Pergip Firma Kataloğu: Süreli yayınlarından bu katalog, 3 aylık periyotlarla yayınlanmakta ve tüm üyelerimizin firma bilgileri yer almaktadır. Ticaret odasına,Ülklerin ticari ateşelerine, firmaların kendi çevresinde bulnunan büyük Distribütör lere verilmektedir.

Mağaza indirimleri Yakıt indirimleri gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanabilmekteler.

Pergip firmalarının Ticaret Hacmini ve Pazar payınıGeliştirmeye Yönelik Hizmetler:

Uluslararası Ticari İş Toplantıları: Farklı ülkelerden gelen iş adamları ve Ticari Ateşeleri ile Perpa Ticaret Merkezinde ağırlanmakta, Geniş katılımların olduğu iş geliştirme toplantıları yapılmaktadır. üyelerimizle iş görüşmelerine imkân sağlayan workshoplar düzenlenmektedir. Bu tür toplantılar tüm üyelerimize açık olup  e-posta ve sosyal medya aracılığıyla duyurulmaktadır.

Eğitim Çalışmaları ve Sosyal Faaliyetler: PERGİP , üyelerine ve istihdam ettikleri personele yönelik eğitimler, seminerler ve sosyal faaliyetler düzenler. Bu faaliyetleri, 300 kişilik Mithat yümlü Konferans salonu veya 1300 kişilik A Blok Büyük konferans salonu olabilir. Bu seminerler, tüm üyelerin katılımına açıktır. Seminerler genel olarak bedelsiz olmakla birlikte, Eğitimler ücretli düzenlenmektedir.
Kişisel Gelişim Programları: Diksiyon ve yabancı dil eğitim proğramları düzenlemektedir.

ÜYELERİN HAKLARI , ÜYELERİN YARARLANABİLECEĞİ İMKÂNLAR ve FIRSATLAR

HAKLAR

Üye olma ve üyelikten çıkma hakkı;
Her birey özgür iradesiyle PERGİP’e üye olmak için müracaat edebilir ve gerekli yükümlülükleri (aidat borcu vs.) tamamladıktan sonra üyelikten ayrılma talebinde bulunabilir.

Komitelerde görev alma hakkı;
Başvuru aşamasını geçerek üye olan herkes, komitelerde görev alma talebinde bulunabilir.

Faaliyetlere katılma hakkı;
Üyeler, PERGİP’ tarafından düzenlenen tüm faaliyet ve organizasyonlara katılma hakkına sahiptir.

 1. Seçme ve seçilme hakkı;
  Komitelerde görev alan her üye, ilgili komiteleri ve kademelerinde bulunmak amacıyla aday gösterilme talebinde bulunabilir.

  Bilgi alma hakkı;
  Her üye sivil toplumun gerektirdiği bilgiyi PERGİP’ tarafından alma talebinde bulunabilir.

  Platformun fiziki imkânlarından yararlanma hakkı;
  Her üye, PERGİP’’e ait tüm fiziki imkânlardan yararlanma hakkına sahiptir.

  İMKÂNLAR

  uluslararası ve ulusal çapta birçok önemli organizasyon gerçekleştiren PERGİP’, aynı zamanda ticari ağınızı genişletmenizi sağlar.

  Birliktelik;
  Farklı ülkelerden, farklı dinlerden Farklı sisyal görüşü olan  insanlarla; Dini, siyasi görüşü, Farklı olan ne varsa birbirine Karıştırmadan bir arada olmanızı sağlar.

  Müşteri potansiyeli;
  Yeni müşteriler bulmanızı kolaylaştırır. Her Yeni üye, herkes için birer müşteri potansiyelidir.

  Perpa Ticaret merkezinin önde gelen STK’sına üye olma;
  Marka haline gelmiş bir kuruma üye olma;

  FIRSATLAR

  Bilinirlik ve saygınlık;
  PERGİP üyesi her firma ve kişi , sektöründe prestij sahibidir ve bilinirlik kazanır.

  Sosyal çevre oluşturma ve geliştirme;
  PERGİP, ticari bir ağ oluşturma fırsatının yanında, sunduğu imkânlarla sosyal bir çevre oluşturmanıza da yardımcı olur.

  Kişisel kariyer;
  Başka kurum ve kuruluşlarda, Platformu temsilen görevler alabilirsiniz.

  Ortak satın alma indirimlerinden faydalanma;
  PERGİP,  kurum, kuruluş ve şirketleriyle ortak satın alma anlaşmaları yaparak, üyelerine indirim alma olanağı sağlar.