2. Satranç Etkinliği 25-26 Mart 2020
1. Satranç Etkinliği 21-22 Şubat 2019

PERGİP (PERPA Genç İş İnsanları Platformu) ve Makine Mühendisleri Odası’nın organize ettiği ve Ataşehir Satranç Kulübü’nün düzenlediği PERPA Satranç Etkinliği gerçekleşti.

PERPA A ve B Blok yönetimleri katkılarıyla yapılan etkinlik Mithat Yümlü Konferans Salonu’nda düzenlendi.

21 – 22 Şubat 2019 Perşembe ve Cuma günleri gerçekleşen PERPA Satranç Etkinliği her iki gün de açılış konuşmaları ile başladı.

PERPA Satranç Etkinliği oyunları, PERPA Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arman ve PERPA B Blok Teknik Müdürü Vehbi Özgöz’ün açılış hamleleri ile başladı.

PERPA Satranç etkinliğinde Milli Satranç Takımı Sporcusu, 1983 Türkiye Şampiyonu Adnan Şendur 10 oyuncu ile aynı anda simultane satranç oynadı ve hepsini kazandı. Şendur, 1977 yılı Dünya Gençler Turnuvasında Garry Kasparov ile satranç oynamıştı. Şendur, resmi müsabaka olarak Kasparov ile maç yapan tek Türk sporcudur.

İki gün süren etkinlikte Perşembe günü birinci Muhammet Fatih Özdemir, ikinci Ali Çakıroğlu, üçüncü Ramazan Paltun, Cuma günü birinci İbrahim Kızıl, ikinci Suat Yıldız, üçüncü Özgür Öztürk oldu. PERPA Süper Final’de birinci Muhammet Fatih Özdemir, ikinci İbrahim Kızıl, üçüncü Ali Çakıroğlu oldu. Cesaret ödülü Umut Enes Ertekin’e verildi.

52 sporcunun katıldığı PERPA Satranç Etkinliği katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.